Dentální hygiena je základem všech dentálních oborů, které mají preventivní nebo léčebný charakter. Náplň dentální hygieny umožňuje při pravidelné aplikaci spolehlivě předejít parodontitidě (parodontóze) a následné ztrátě zubů.

DENTÁLNÍ HYGIENA

Neváhejte se objednat!

O dentální hygieně

Jedná se o profesionální čištění zubů, ošetření dásní, odstranění povlaků, zubního kamene a všech nánosů a pigmentací, které do úst nepatří, a také nalezení a odstranění zdrojů nepříjemného zápachu z úst.

Neméně důležitou součástí dentální hygieny je výuka správné péče o zuby, nácvik čistících technik, odstranění zlozvyků a doporučení  vhodných pomůcek pro čištění. Cílem je sestavení individuálního hygienického programu pro každého klienta, který by umožnil každodenní kvalitní a zároveň šetrnou péči o zuby.

Dentální hygienu doporučujeme navštěvovat pravidelně dva krát ročně, aby se stačily odhalit negativní změny, které sami nedokážete rozpoznat.

Jen správnou a pravidelnou péčí o chrup lze zajistit dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, zánětu dásní a parodontitidy. To je jedinou spolehlivou cestou k udržení funkčního a zdravého chrupu po celý život.

Nejčastěji prováděné výkony

  • Odstranění zubního kamene
  • Pískování, depurace
  • Fluoridace

Fotogalerie